В перший раз до дитсадка

  ШАНОВНІ БАТЬКИ!                                                  

Ми разом з Вами зацікавлені в тому,  щоб відвідування дитиною закладу дошкільної освіти  було комфортним і корисним.


Просимо Вас дотримуватись наступних правил:

 

Запізнення - завжди стрес для дорослих і дітей. Будь ласка, приводьте дітей вчасно! Проводжайте дитину до дверей закладу та передавайте особисто в руки педагогам, привітайтеся і ваша дитини буде вчитися гарним манерам.

Ідучи додому, обов'язково попращайтеся з вихователем. Якщо у вашої дитини поганий настрій, обговоріть її стан з педагогом.

Слідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратно та по сезону одягненою, щоб у дитини були чисті та коротко підстрижені нігті. Дайте дитині з собою носову хустинку.

У шафі дитини завжди повинен бути запасний одяг для переодягання дітей в групі.

Щоб запобігти втраті або обміну речами, позначте білизну, одяг і взуття ваших дітей.

Простежте, щоб в кишенях дитини не було гострих, ріжучих предметів. Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощі тощо.

О 9.00 починаються заняття. Тому переконливо просимо Вас, не запізнюватись! Якщо так сталося, потрібно повідомити про запізнення вихователя до 8:30, дитину зустріне черговий закладу та проведе у групу.

Не відволікайте педагога в навчальний час, всі проблеми Ви зможете обговорити вранці до 8.30, в другій половині дня після 16.30.

Для музичних та фізкультурних занять дитині знадобляться чешки в окремому мішечку.

Пам'ятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх. Вона може зламатися. То ж порадьтесь з дитиною вдома чи варто нести її в дитячий колектив.

У нашому садочку обов'язковими є батьківські збори та індивідуальні консультації. Якщо з об'єктивних причин ви не зможете прийти, попередьте педагогів заздалегідь.

За харчування дітей батьки сплачують у триденний строк з дня  отримання рекомендованої суми до сплати , не пізніше 10 числа поточного місяця. Оплата за харчування нараховується на місяць вперед. Оплата є обов'язковою для всіх, квитанцію надавати вихователю для звітності.

Якщо ваша дитина занедужала, просимо до 8.30 повідомити вихователя за телефоном.

Після хвороби дитина приймається в дошкільний заклад при наявності медичної довідки.

Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання зі своїми педагогами, ви можете звернутися до директора, вихователя-методиста, старшої медичної сестри. Конфліктні та спірні ситуації у нас прийнято вирішувати за відсутності дітей.

 Сподіваємься на злагоджену співпрацю


ЯК ЗАПОБІГТИ ТРУДНОЩАМ АДАПТАЦІЇ

Пам'ятка для батьків

 

НА ЗАМІТКУ ТАТАМ ТА МАМАМ

Психологічний словник

 

 

Чому дитина хворіє, щойно переступить поріг дитячого садка

Діти по-різному адаптуються до дитячого садка. У когось ці нові життєві умови викликають цікавість і радість, у когось через раптову розлуку з рідними — сум, тривогу й розпач. У практиці, трапляються випадки, коли дитина щойно прийшла до дитячого садка, а за кілька днів захворіла. А коли батьки після хвороби приводили дитину до дитячого садка, ситуація повторювалася. При цьому найчастіше в дітей виявляли:

Це нормальні реакції дитячого організму на стресову ситуацію і не варто передчасно бити на сполох. Йдеться про стрес не як щось негативне, а як «вимушену» адаптацію дитини до нових умов.

Часто батьки звинувачують інших дітей, які накашляли, чхнули на їхню дитину; гніваються на виховательку, яка відчинила вікно, чи на помічника вихователя, яка не так зав’язала шарф. Однак зазвичай причина інша — найімовірніше, у дитини психосоматичне захворювання. Це означає, що внутрішні переживання дитини пов’язані з її тілом: кожна негативна емоція відображається в певному його сегменті. Попри те, що всі симптоми вказують на психосоматичне захворювання в дитини, батькам необхідно звернутися до лікаря.

Профілактика психосоматичних захворювань у дитини — здорова спокійна мама. Іноді вона буває занадто сентиментальною. Замість того, щоб позитивно налаштовувати дитину й радіти разом з нею цікавим подіям, починає надміру хвилюватися. Часто ці хвилювання безпідставні.

 

ПРАВО ОСІБ, ЩО НЕ ДОСЯГЛИ ПОВНОЛІТТЯ,  ЗАБИРАТИ СВОЇХ БРАТІВ ТА СЕСТЕР

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ «ДЕСЯТЬ ФРАЗ»

Ці 10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитячого садка. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.

Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. Я теж сумуватиму за тобою!”

     Тому краще говоріть правду, більш стримано, попереджайте, що з дітками доведеться спочатку познайомитися, що в садочку будуть заняття і вихователь, яку потрібно буде уважно слухати.

Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, садочок загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) — малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відзиваєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.